Дитячі, на перший погляд, захоплення, такі, як малювання, мають у своїй основі дуже істотну користь. Причому плюсів дуже і дуже багато, раніше малювання завжди вважалося справою благородних людей. Тому, ми вам розповімо, яку користь несе малювання для дітей, і практично всі ці «плюси» є і в дорослих.

Яка користь малювання для дітей?

  1. Плюс №1. Задоволення.
  2. Плюс №2. Малювання знімає стрес.
  3. Плюс №3. Відбувається самоідентифікація дитини.
  4. Плюс №4. Експерименти.
  5. Плюс №5. Прилучення до культури.
  6. Плюс №6. Дитина буде знати, чим зайнятися у вільний час.
  7. Плюс №7. Дитина почне швидше запам’ятовувати інформацію.
  8. Плюс №8. Вміння висловлювати свої почуття.

Плюс №1. Задоволення.

Можливо, діти ще в дуже маленькому віці не розуміють, чому вони так люблять малювання. Але дорослі люди, якщо малюють, то отримують дійсно задоволення, позитивні емоції. Саме це почуття і робить всіх художників як би відстороненими, адже наявність олівців, фарб та паперу змушує їх абстрагуватися від цього світу.

Плюс №2. Малювання знімає стрес.

Ви запитаєте, а звідки у дитини стрес? Бувають в його житті також неприємні ситуації, а діти часто дуже болісно реагують на сварку батьків, або ж образу від однолітків. Малювання допомагає подолати негативні емоції і зняти напругу, так як дитина захоплена процесом, і всі свої фізичні і розумові зусилля спрямовує на малювання. Особливо малювання добре допомагає психологам і батькам, які хочуть зрозуміти занепокоєння дітей, а також причину тривожності дітей та їхніх неспокійних снів. Тому що і колір фарб мають величезне значення, адже якщо дитина малює темними фарбами, то це свідчить про наявність психічних проблем, якщо яскравими, то йому життя здається веселим подією.

Плюс №3. Відбувається самоідентифікація дитини.

Саме з допомогою малювання, дитина починає сприймати себе в ролі «художника», який відповідає за свої дії, за підбір кольорів і кінцевий результат. Це дуже хороший варіант, який полегшить вашій дитині вибір професії в майбутньому.

Плюс №4. Експерименти.

Дитина вчитися комбінувати кольори, малювати різні фігури і лінії і т.д. Він сприймає все це як гру, але з точки зору педагогіки, це вже власний експеримент, який має кінцевий результат і може бути продемонстрований дорослим.

Плюс №5. Прилучення до культури.

Якщо дитина малює, він в образах формує своє, притаманне іншим думку, і таким чином вчитися оцінювати мистецтво. Саме так діти долучаються до культури, а якщо їх підтримують батьки, то таке пізнання мистецтва відбуватиметься під чітким керівництвом спеціальних вчителів, художників, і результат буде в рази швидше, ніж дитина піде шляхом самопізнання.

Плюс №6. Дитина буде знати, чим зайнятися у вільний час.

Саме діти, які відвідують різні гуртки, вміють дуже чітко структурувати свій час і знають, чим зайнятися у вільний час. Такі діти не будуть шастаться по дому «від нічого робити», а завжди зуміють знайти собі корисне заняття. Малювання вчить завжди звертати увагу на час і те, що можна встигнути зробити за цей час. А це — гарантія дисциплінованості і відповідальності в майбутньому.

Плюс №7. Дитина почне швидше запам’ятовувати інформацію.

Тут все просто. Тому що, якщо дитина малює, він починає візуально сприймати будь-яку інформацію і помічати дрібниці. У майбутньому цей навик йому знадобитися, коли він піде в школу, буде вивчати різну інформацію і відтворювати її і під час уроків, і під час контрольних.

Плюс №8. Вміння висловлювати свої почуття.

За фактом, спілкування і малювання дуже схожі між собою, тому що і там, і там, діти вчаться виражати свої почуття. Якщо дитина вникне в сферу мистецтва, то він буде намагатися внести свої художні почуття і звичайну життя, буде шукати більш філігранні форми сказати батькам, що він їх любить, що йому це подобається чи ні і т.д.

About The Author

Leave a Reply

Your email address will not be published.