Коли з різнобарвної палітри дитина цілеспрямовано вибирає чорний колір і малює їм, то батьки не розуміють, чому так відбувається і вважають це поганим знаком. На ділі це не зовсім так і в різних ситуаціях, а також для різних вікових груп таке образотворче мистецтво в темних тонах може бути як нормою, так і відхиленням від неї.
Малюки 3-5 років
Якщо батьки раптом побачили, що дитина малює чорним кольором, то зовсім не обов’язково відразу бігти до психолога. Для даної вікової групи, у більшості випадків, це нормальна ситуація. Якщо в його житті на даний момент немає ніяких складних ситуацій (скандали в родині, розлучення батьків, переїзд, затяжна хвороба), то турбуватися не про що. Просто дитина вибирає чорний, як самий контрастний з усієї палітри.
Іноді, коли у малюка починає розвиватися яке-небудь захворювання, але поки ще воно себе не проявило, чорний колір може символізувати погане самопочуття і пригніченість.
Дитина – вразлива особистість і невелика сварка з друзями по пісочниці цілком може викликати таку реакцію, яка, на щастя, ненадовго.
Буває, що маленька дитина малює чорним кольором, т. к. це означає, що йому просто подобається, а можливо, так проявляється негативізм, коли він у всьому перечить батькам і знає, що мама несхвально поставиться до його вибору.
Діти шкільного віку та підлітки
Всім відомо, що вибір темних кольорів для свого малюнка старшими дітьми робиться неспроста. Це не стосується однієї картинки. Коли мама помічає, що всі «творіння» її чада виконані в темних похмурих тонах, і до того ж цей колір використаний не для тонкого контуру, а суцільно покриває аркуш паперу, то це вже привід втрутитися.
Краще за всіх може розібратися в тому, чому дитина малює чорними фарбами психолог, адже недосвідчені в цьому батьки можуть невірно оцінити картинку і зробити неправильні висновки.

Важливий тут і вибір інструменту для малювання – фломастер, олівець, фарби, і те, в якому настрій дитина виконує роботу. Звичайно, вчасно помічена батьками проблема дійсно може виявитися ситуацією, яка потребує втручання фахівців. Але найчастіше саме в підлітковому віці вже не малюки, а й не дорослі, таким чином, виявляють свій протест суспільству .
Навіть якщо в сім’ї панує ідилія, то в шкільному житті і поза її, у підлітка можуть виникати неприємні ситуації, про які не знають батьки. Ось чому так важливо з самого дитинства вміти знаходити душевний контакт зі своєю дитиною, щоб у майбутньому він не замкнувся в собі і міг прийняти допомогу від близьких людей.

About The Author

Leave a Reply

Your email address will not be published.